fbpx

Náš príbeh

HODNOTY

Niekoľko slov o nás

Sme skupina priateľov z malej dedinky neďaleko Brna, ktorí milujú svoju prácu. Každý z nás má jasné postavenie a funkciu, ktoré smerujú k rovnakému cieľu. Aby sme vám poskytli ten najlepší záhradný nábytok z Moravy, aký dokážeme vyrobiť.

„Naši zákazníci sú ľudia, ktorí majú radi kvalitu a prémiové výrobky. Vedia, že investovať do svojho domova sa oplatí.“

ALUX Nábytek - Martin Musil

Záhradný nábytok, ktorý nestarne.

Let na trhu
0
Vyrobené kusy nábytku
0 +
Spokojní klienti
0 +

ALUX TEAM

Dokonale zladený tím ALUX

Je to to najcennejšie, čo máme. Pri výrobe nábytku Alux sa bez neho jednoducho nezaobídeme. V priebehu výroby nájdete niekoľko remesiel, a to zváračov, maliarov, stolárov a zámočníkov. Všetci títo ľudia majú bohaté skúsenosti a každému kroku venujú maximálnu pozornosť.

Údržba dreva

Podrúčky a priečniky sú vyrobené z exotického dreva garapa. Drevo je potiahnuté olejom (osmo garapa) v dvoch vrstvách. Po zaschnutí sa v poslednom kroku nanesie tvrdý vosk Osmo 3032. Tento postup zaručuje, že sa drevo zachová v čo najlepšom stave.

Hliníková konštrukcia

Naše výrobky sú zvárané, takže ich nemožno rozobrať. Zvary sa zvárajú pomocou CO2 alebo TIG (viditeľné zvary sú úplne hladké). Snažíme sa podporovať českých výrobcov, preto nakupujeme naše zváracie stroje od českej spoločnosti ALFA IN.

Povrchová úprava kovu

Kovové konštrukcie sú povrchovo upravené práškovou farbou (tzv. koaxitované). Ide o modernú technológiu povrchovej úpravy kovov, ktorá spĺňa prísne environmentálne kritériá a zaručuje vysokokvalitnú konečnú povrchovú úpravu práškovou farbou.

Často kladené otázky

Pozrite si najčastejšie otázky našich zákazníkov a ušetrite si veľa času ich hľadaním!

Nábytok ALUX si môžete vyzdvihnúť buď osobne v našom showroome v Pohořeliciach, alebo vám ho doručíme vlastnou dopravou. Nábytok s vami vybalíme a otestujeme.

Na sklade máme desiatky hotových kusov nábytku. V takom prípade doručujeme do 3 pracovných dní. V prípade vlastnej konfigurácie farby čalúnenia alebo lakovania vyrobíme a dodáme nábytok do 4 týždňov od zaplatenia objednávky.

Konfigurácia nábytku od nás je úplne zadarmo, a preto nerobíme žiadne rozdiely v cene hotovej zostavy ani jej vlastnej montáže. Výhodou zostavenej súpravy môže byť jej skladová dostupnosť a rýchlejšie dodanie.

Nábytok je prakticky bezúdržbový. Hliníková konštrukcia nepotrebuje žiadnu špeciálnu úpravu – jej lak vydrží desaťročia! Drevené časti sa odporúča raz ročne natrieť špeciálnym olejom. Neodporúča sa vystavovať čalúnenie priamemu slnečnému žiareniu a vysokej vlhkosti bez možnosti vysušenia.